Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/feliceeu/public_html/database.php on line 78
Felice 21

Nakupujte módu & oblečenie online v Cellbes Deal

Bratislava, Slowakei

ID:33738

Beschreibung

Už viac ako 60 rokov v módnom svete. Módna značka Cellbes vznikla v roku 1949 v mestečku Boras na juhu Švédska. V súčasnosti patrí do obchodnej skupiny Consortio Fashion Group AB. Sortiment značky sa skladá z módy pre ženy aj mužov a bytového textilu. Zákazníci si môžu tovar objednávať prostredníctvom tlačených katalógov a internetového obchodu www.cellbes.sk. Po úspešnej akvizícii niekoľkých európskych spoločností z nemeckého koncernu Quelle v januári 2010 má módna značka Cellbes zastúpenie už v 12 krajinách. História módnej značky Cellbes

História módnej značky Cellbes je predovšetkým príbehom o tvrdej práci, ktorá po rokoch priniesla svoje ovocie. So zmyslom pre podnikanie a trochou šťastia ju v skromných podmienkach založili manželia Bengt a Gunvor Hultgrenovci. Bengt Hultgren sa narodil na začiatku tridsiatych rokov minulého storočia. Jeho manželka Gunvor sa narodila v dedinke Hyssna a neskôr sa presťahovala do Borasu, kde sa v 1947 stretla s Bengtom. O sedem rokov, v roku 1954, sa vzali. V roku 1954 sa manželia Hultgrenovci rozhodli založiť malý zásielkový obchod s japonskými ľanovými tkaninami. V priebehu rokov objednávok pribúdalo a obchod sa rozrastal. Spočiatku manželia inzerovali v tlači, až neskôr, v roku 1964 sa im podarilo vydať prvý katalóg.
>>> 1964 >>> 1965
Okrem zásielkového obchodu otvoril Cellbes, rovnako ako ostatné zásielkové spoločnosti, pobočky v niekoľkých mestách a rozsah sortimentu vzrástol na viac ako 15 000 položiek. V roku 2000 objednávky stúpli na zhruba 5000 za deň. Neprichádzali len zo Švédska, ale tiež z iných severských krajín. Postupne došlo k otvoreniu dcérskych pobočiek v ďalších krajinách severovýchodnej Európy.
>>> 1969 >>> 1970 >>> 1971
Po polstoročí práce sa Hultgrenovci rozhodli svoje životné dielo predať. Bengt a Gunvor boli na dôchodku a na jar roku 2004 predali spoločnosť Cellbes holdingu Halens AB. Bengt Hultgren krátko na to zomrel.

Teilen auf

Ort